„Spodziewaj się, że wada Bitcoina będzie ograniczona”, oto co mówią analitycy na temat prognozy cen BTC

Bitcoin, pierwsza i największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, zniwelował zyski z poprzedniego tygodnia i spadł poniżej 18 000 USD w czasie największego tygodniowego spadku od końca sierpnia. 1 grudnia BTC osiągnął nowy rekord wszechczasów na poziomie 19 915 USD, ale dynamika wzrostowa osłabła, gdy zbliżył się do 20 000 USD. Obecnie Bitcoin znajduje się w stosunkowo prostym przedziale cenowym od 17 500 do 18 500 USD, ponieważ napotyka presję sprzedaży.

Niedawna wyprzedaż Bitcoinów nawiązywała do faktu, że górnicy sprzedawali duże ilości Bitcoinów na giełdach. Cryptoquant wskazał, że indeks pozycji górników Bitcoin Profit osiągnął najwyższy poziom od trzech miesięcy, co oznacza realizację zysków. Ten sam scenariusz rozegrał się we wrześniu, zanim Bitcoin spadł z 12 000 do 10 000 dolarów.

Denis Vinokurov z BeQuant Exchange uważa, że ​​wyprzedaż BTC mogła zostać dodatkowo spotęgowana przez spalenie Wrapped Bitcoin (WBTC), co oznaczało, że BTC wykorzystywane w przestrzeni Defi zostało sprzedane, po drugie poprzez zabezpieczenie przepływu na rynku opcji.

Oto, co mówią analitycy

Uczestnicy ankiety Bitcoin Forecast Expert postawili na konsolidację Bitcoin poniżej 19000 USD i nie spodziewają się przejścia do nowego rekordu wszech czasów w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Analityk zauważył, że wykres BTC przedstawia trend spadkowy, na co wskazują niższe szczyty i niższe dołki. Dalej stwierdzam, że ogólnie rzecz biorąc, trend spadkowy zawsze spowoduje niższe szczyty i niższe dołki, dopóki nie zostanie znalezione wyraźne dno. W oparciu o liczne sygnały spadkowe, w tym potencjalną dystrybucję funduszy na Mt. Użytkownicy Gox, inny analityk uważa, że ​​bessy BTC może wzrosnąć pod koniec roku.

W chwili pisania tego tekstu handel BTC nieznacznie wzrósł na poziomie 18321 USD

Jednak Denis Vinokurov z BeQuant ma nieco inne zdanie. Uważa, że ​​spadek BTC jest w krótkim okresie ograniczony, a perspektywy na grudzień pozostają dobre. Podkreślił, że niepewność związana z Brexitem i bodźcem amerykańskim ostatecznie wzmocni Bitcoin, ponieważ można przywrócić apetyt na ryzykowne aktywa:

„Niepewność dotycząca Brexitu i amerykańskiego planu stymulacyjnego może być początkowo druzgocąca, ale ostatecznie pozytywna. Dlatego oczekuj, że wady będą ograniczone, a stabilność wróci do normy ”.

Guy Hirsch z giełdy eToro również ma podobne zdanie na temat następstw ostatniej wyprzedaży BTC. Stwierdził, że historycznie Bitcoin zawsze wykazywał dobre wyniki w grudniu, dlatego oczekuje, że kupujący będą gromadzić BTC podczas dużych spadków.