Były prawnik Google jest kolejnym wysokiej rangi

Były prawnik Google jest kolejnym wysokiej rangi prawnikiem w branży kryptograficznej.

Zatrudnia innego najlepszego prawnika i prawdopodobnie przygotowuje IPO.

Giełda kryptograficzna Coinbase ogłosiła w piątek, że wyznaczyła Milana McCullagh, byłego starszego prawnika w Google, na swojego nowego asystenta radcy prawnego ds. produktów i handlu.

McCullagh, który pracuje w Google od 13 lat, weźmie na siebie szereg obowiązków prawnych w Coinbase w związku z ofertą produktów giełdy kryptograficznej Bitcoin Gemini i pomoże giełdzie jako całości zoptymalizować jej zgodność z nowymi produktami.

Mianowanie McCullagh’a jest kolejnym rozdziałem w fali rekrutacji prawnej Coinbase’a i podkreśla trend, że coraz więcej firm kryptońskich wprowadza prawników wysokiego szczebla do swoich własnych szeregów.

Od sierpnia do października Coinbase zatrudniła już Katherine Minarik, byłą starszą prawniczkę Dyson Ltd., jako nową zastępczynię kierownika działu prawnego, Carly Nuzbach Lowery, byłą starszą prawniczkę Uber Technologies London, współprzewodniczącą działu prawnego, Jade Clemons, byłą prawniczkę Fenwick, radcę prawnego ds. handlu oraz Janice Payne, byłą szefową działu wewnętrznego działu prawnego CLS Group Holdings AG, jako nową dyrektor ds. zgodności z przepisami.

Fala zatrudnienia w Coinbase ma na celu dostarczenie firmie ekspertyzy prawnej, a jednocześnie rozwianie obaw dotyczących zgodności giełdy kryptograficznej z prawem, co jest tym bardziej istotne w okresie poprzedzającym potencjalną ofertę publiczną.

Spółka kryptograficzna z siedzibą w San Francisco dyskutowała już w tym roku o możliwości przeprowadzenia IPO z bankami inwestycyjnymi i kancelariami prawnymi

Interesującym przypisem do wysiłków Coinbase jest to, że Crypto Exchange niedawno nalegała, aby jej pracownicy praktykowali „polityczną neutralność“. W związku z tym dyskusje polityczne i wyrażanie opinii nie powinny już odbywać się w środowisku pracy, co spowodowało odejście z firmy prawie 60 pracowników.