Analiza Bitcoinów PrimeXBT: $500K w ciągu pięciu lat, lub kolejny upadek z powodu korelacji na rynku akcji?

Lata temu, inwestorzy zaczęli patrzeć w kierunku Bitcoin i innych krypto walut, aby dodać do swoich portfeli jako sposób na dywersyfikację i derisk wobec tradycyjnych akcji i innych bardziej popularnych narzędzi inwestycyjnych.

Ekonomista Yale Aleh Tsyvinski przeprowadził szeroko zakrojone badania nad tym, jak Bitcoin mógłby skorzystać na portfelu poprzez dywersyfikację i stwierdził, że idealna konstrukcja portfela powinna obejmować co najmniej 6% BTC, nawet jeśli tylko dla celów dywersyfikacji.

Przez większą część życia Bitcoina trend dywersyfikacyjny utrzymywał się dzięki Bitcoinowi i innym aktywom kryptograficznym wykazującym silną antykorelację z rynkiem akcji. Poniższy przykładowy wykres, wzięty zaledwie rok temu, pokazuje uderzającą anty-korrelację w jej szczytowym momencie.

Nagle jednak te dwie klasy aktywów stały się ściśle skorelowane w ciągu całego roku 2020. Korelacja rozpoczęła się w momencie, gdy rynek akcji przeciągnął Bitcoin i resztę krypto w Czarny Czwartek w marcu.

Teraz korelacja osiągnęła najwyższy poziom w historii. Wszystko, co świat inwestycyjny wiedział o Bitcoinie jako strategii dywersyfikacji w portfelach ciężkich akcji może być teraz za oknem. Oznacza to również, że Bitcoin może stać się o wiele bardziej nieprzewidywalny w najbliższych dniach, ponieważ reaguje na obciążenie, jakie rynek akcji odczuwa w wyniku skurczenia się gospodarki spowodowanego pandemią.

Analitycy PrimeXBT oferują spojrzenie na to, czego można się spodziewać i jak przygotować się na wszelkie posunięcia Bitcoin’a i giełdy w przyszłości.

Korelacja Bitcoin’a z S&P 500 obejmuje cały czas.
Według danych, korelacja pomiędzy akcją cenową Bitcoin System BTCUSD a indeksem giełdowym S&P 500 US osiągnęła najwyższy w historii poziom.

Na poniższym wykresie Bitcoin i S&P 500 miały anty-korrelację, osiągając zaledwie -0,15 korelacji. Jednak od początku 2020 r. te dwa aktywa stały się wysoce skorelowane, osiągając korelację na poziomie +0,35.

Od połowy marca, tuż przed Czarnym Czwartkiem, te dwa zupełnie inne aktywa zaczęły się blokować i stawać w miejscu.

To załamanie zmiażdżyło rynek akcji i spowodowało, że Bitcoin spadł o ponad 50%. Pozostałe zyski z rynku kryptograficznego za rok również zostały w wyniku tego wymazane.

Od tego czasu jednak prawie każdy szczyt i niecka pasuje prawie idealnie. Poniższy wykres cenowy wyraźnie pokazuje, jak ściśle ze sobą powiązane są te dwa aktywa, aż do prawie każdego kolejnego dnia.

Ale co to oznacza dla Bitcoina? Oczekuje się, że pierwsza w historii krypto waluta osiągnie ostatecznie wycenę 500.000 dolarów lub więcej.

Ostatnie obniżenie wartości aktywów o połowę w maju 2020 roku miało być katalizatorem nowego hossy na rynku, ale pandemia miała inne plany dotyczące Bitcoina.

Czy nowy wzrost w przypadkach COVID spowoduje kolejny znaczący krach w krypcie ze względu na kontynuację szczytowej korelacji z rynkiem akcji, czy też aktywa wybuchną i osiągną wzniosłe Bitcoin prognoz cenowych analityków wezwać?

Ostrzeżenia ekonomistów o drugiej stopie zwrotu Podobnie jak w 1929 r. Rynek akcji

Świat próbuje przywrócić trochę normalności po miesiącach spędzonych w kwarantannie, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się epidemii wirusa.

Między spadkiem liczby zachorowań a bodźcami ekonomicznymi, rynek giełdowy niemalże w pełni powrócił do normy w porównaniu do rekordowych poziomów ustalonych na początku tego roku.

Jednak przypadki ponownie wymykają się spod kontroli w Stanach Zjednoczonych i może to spowodować kolejną poważną awarię.

Sytuacja ta przypomina ekonomistę A. Gary’ego Szylinga z 1929 r., kiedy to inwestorzy byli przekonani, że upadek się skończył, a kolejna druga noga w dół zaskoczyła inwestorów.

W rezultacie nastąpił jeszcze głębszy upadek. Kolejny podobny spadek nie tylko zmniejszyłby S&P 500 o kolejne 40% według analityka, ale mógłby też wysłać Bitcoina na niższy poziom.

Wiodąca kryptokurcja pod względem pułapu rynkowego nie zdołała przebić się przez poprzedni wysoki wynik z lutego 2020 roku. Czarny Czwartek spadł do 3.800 dolarów, co było niższym poziomem. Kolejne niższe obniżenie jest możliwe, powodując powrót Bitcoina do trendu spadkowego.

Jeśli tak się stanie, nowa runda byków zostanie jeszcze bardziej opóźniona. Dodając więcej wiary do tej teorii jest fakt, że eksperci ds. synchronizacji rynku, tacy jak późny W.D. Gann, mówili o 90-letnich cyklach na rynkach finansowych.

Zgodnie z teorią Gann’a, rynki doświadczają podobnego opadu co około 90 lat. Rok 2020 to około 90 lat po załamaniu się rynku akcji w 1929 r., przed którym ostrzega ekonomista z drugiej ręki.

Niska zmienność może być kluczem do rynku Bitcoin Bull.

Rok 2020 był katastrofą dla gospodarki światowej i większego rynku finansowego. Główne indeksy giełdowe, takie jak S&P 500, wyznaczyły w lutym rekordowe wartości, aby zamknąć pierwszy kwartał roku z największymi stratami w historii.

Po historycznych załamaniach nastąpiły rekordowe wzrosty. Wahania na tradycyjnych rynkach akcji bardziej przypominają kryptorowaluty.

Jednak aktywa kryptońskie, takie jak Bitcoin, nie są w stanie zapewnić charakterystycznej stabilności. Zmienność w stosunku do złożonego indeksu Nasdaq, innego amerykańskiego indeksu giełdowego, jest zawsze na niskim poziomie.

Ostatnim razem zmienność osiągnęła takie niskie wartości w stosunku do indeksu giełdowego, co zapoczątkowało poprzedni hossę na Bitcoin’ie.

Wraz ze spadkiem o połowę w przeszłości, nowy rynek hossy ma być piwowarski. Pandemia mogła zadziałać jako blokada drogowa, ale pęd w górę może być zwolniony w najbliższych dniach.

Aby tak się jednak stało, Bitcoin i S&P 500 muszą po raz kolejny stać się antykorupcyjne – coś, co nie było widziane od początku 2020 roku.

Przygotuj się na powrót do rekordowej zmienności rynku z PrimeXBT
Zmienność Bitcoin rzadko utrzymuje się na tak niskim poziomie, a gdy względna stabilność w końcu się kończy, należy spodziewać się fajerwerków w klasie aktywów kryptograficznych.

Sytuacja stanie się jeszcze bardziej wybuchowa, jeśli giełda ponownie załamie się z powodu negatywnych raportów o zyskach, które pojawią się jeszcze w tym miesiącu. Może to spowodować powrót do rekordowej zmienności na tradycyjnych rynkach.

Alternatywnie, jeśli relacja antykorupcyjna pomiędzy BTCUSD i S&P 500 powróci, Bitcoin może doświadczyć poważnego przełomu w nowej tendencji wzrostowej.

Jeśli i kiedy zmienność się zwiększa, inwestorzy na rynku PrimeXBT mogą czerpać korzyści z tego, w którym kierunku rynek obraca się z długimi i krótkimi pozycjami.

PrimeXBT oferuje aktywa kryptograficzne takie jak Bitcoin i Ethereum obok tradycyjnych rynków takich jak indeksy giełdowe, forex i towary. Oba główne amerykańskie indeksy giełdowe, S&P 500 i Nasdaq, znajdują się obok złota, ropy naftowej i wielu innych.

Wbudowane narzędzia analizy technicznej mogą pomóc inwestorom przygotować się na każde załamanie, zatrzymać straty i przyjąć zlecenia zysków, aby zapewnić ochronę kapitału i nie przegapić żadnych możliwości.

Zarejestruj się na PrimeXBT już dziś, aby przygotować się na każdy nadchodzący kryzys.